İlasik-Smile Lazer Ameliyatı ve Göz İçi Mercek Ameliyatı

User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: İlasik-Smile Lazer Ameliyatı ve Göz İçi Mercek Ameliyatı

Altın Aslan Emre Akkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Tokat
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    12 Thread(s)

İlasik-Smile Lazer Ameliyatı ve Göz İçi Mercek Ameliyatı

Merhabalar,kendim böyle ameliyatlar oldum(sag göz lazer,sol göz ise göz içi mercek ameliyatı) ve forumda veya forum dışında gözünü düzelttirmek için ameliyat olanlara,olmak isteyenlere yardımcı olmaya çalısacagım,bi nevi blog gibi olacak yaniBen ameliyat sonrası ve öncesi baya merak ediyordum ne olacak,neler oluyormuş diye,yorumları okudum bazılarının faydası oldu,o yüzden bende kendi deneyimlerimi paylaşmaya karar verdim.

Ameliyatı Samsun Dünya Göz de oldum,doktorumun adı Altan Kaman,tecrübeli,güleryüzlü,ilgili bir doktor,keza diger çalısanlarda öyleydi.Öncelikle randevu alıyorsunuz telefonla veya internet üzerinden,ben internet üzerinden aldım.Günü gelince oraya gittim,öncelikle muayene ücreti ödüyorsunuz,sigortanız varsa 80 küsür,yoksa benim gibi 210 tl ödüyorsunuzDaha sonra göz ameliyata uygun mu diye testler yapıyorlar,benim bekleme süresiyle beraber 1 saat kadar sürdü.Testlerden sonra elinizde kagıtlar ile doktorunuzun yanına gidiyorsunuz,sizle konuşuyor ameliyat konusunda,işte türü,maliyeti,günü,öncesi,sonrası neler olacak gibi konular konuşuyorsunuz.Benim gözler miyop ve astigmattı,sag göz 4 derece,sol göz 13 dereceydi,doktorum sol göz çok yıpranmış,lazer olsa ancak 10 dereceye düşer,biz sana mercek takalım,%40-50 daha iyi görürsün dedi,bende kabul ettim.Sag göz içinse lazer olacaksın dedi,istersen bugün yapabiliriz dedi ben de kabul ettim,yani muayene oldugunuz gün bile isterseniz lazer ameliyatı yapabiliyorlar.

Şunu da belirteyim gözünüz uygun degilse lazer yapamayabilirler,mesala retinası ince mi kalın mı v.b. ayrıntılı tektikler yapıyorlar,ona göre ameliyat olabilirsin diyorlar,büyük ihtimalle olursunuz ama yoksa eger yine uygunsa göz içi mercek taktırırsınız isterseniz,içiniz rahat olsun yani.Ayrıca birkaç lazer türü var bunu da belirtiyim İlasik-Lasik v.b.,aradaki farklar daha çok iyileşme sürecinde ortaya çıkıyor,misal ameliyat sonrası Lasik te agrı,yanma 2-3 gün sürebilecekken İlasik te bu süre sadece ilk gün olabilir.

İLASİK-SMILE LAZER

Maliyet olarak lazer tek göz için 1,750 dedi,göz içi mercek ise 4 bin tl dedi,biz konuştuk falan 3,600 e düşürdük göz içi mercegi.Gözüme bir damla damlattılar,bilirsiniz o damlayı,hani şu görmeyi zorlaştıran damla,etkisi 1 saat içinde azalmaya başlıyor,sıkıntı yapmayın ve ameliyat saatinde gel dediler,damladan sonra yaklaşık 4-5 süre veriyorlar,demek ki damlanın etkisinin tamamen geçmesini bekliyorlar.Saat 17 de gittim,tarih olarak 10 Temmuz 2017 idi,benden önce ameliyat olan birisi vardı,onu bekledim,17:45 gibi ameliyat odasına aldılar beni,bayan hemşire arkadan baglamalı bir çeşit giysi verdi,gözümü uyuşturmak için damla damlattı,yani lokal anestezi yaptı,5 dk içinde beni ameliyat masasına yatırdılar,içeride hemşire ile birlikte 3 kişi vardı,biri doktorunuz zaten.

Ameliyata başladılar,gözünüzün kenarlarına strellik açısından tentirdiyot gibi birşeyler sürüyorlar ve daha sonra gözünüzü açık tutmak için gözünüzün üzerine birşey koyuyorlar ve gözünüzü istesenizde kırpamıyorsunuz,doktorunuz size ameliyat sırasında herşeyi anlatıyor,mesala diyor ki şimdi şunu yapıcam merak etmeyin acı hissetmiyeceksiniz veya hafif bir baskı hissedeceksiniz,çok güzel gibi motive edici şeyler söylüyor.Gözümü açık tutmak için o ilgili şeyi koyduklarında hafif bir baskı hissediyorsunuz ama fazla degil,30 saniye içinde bu baskı hissi ortadan kalkıyor zaten.Daha sonra işleme başlıyorlar,gözünü kurumasın diye bol bol bir çeşit suyumsu birşeyle yıkıyorlar,bunu yaptıkları sıralarda sanki suya atılmış taştan sonra yayılan dalga gibi birşey görüyorsunuz,bunu birkaç defa tekrar ediyorlar ameliyat esnasında.Lazer le düzeltme kısmı ise 1 dk falan sürüyor,elektrik sesine benzer ses duyuyorsunuz bu esanada,size bir noktayı gösteriyorlar ve oraya bak diyorlar,o esnada lazer ile düzeltiyorlar.Ameliyat toplam hepsi 15-20 dk gibi birşey sürüyor,2 göz içinse 30-40 dk birşey olur.Ameliyat bittikten sonra içinizde saglam bir rahatlama oluyor,içinizi mutluluk kaplıyor,çünkü ister istemez vucudunuz endişeden dolayı kasılıyor,benim öyle oldu mesalaBunlar dogal şeyler zaten ama merak etmeyin ameliyat esnasında en ufak bir acı duymuyorsunuz;)

Bundan sonraki mesajda ameliyat sonrası konularını paylaşacagım

Yer
    Tokat
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    12 Thread(s)

Cevap: İlasik-Smile Lazer Ameliyatı ve Göz İçi Mercek Ameliyatı

Ameliyattan sonra hemen dogruldum,yürüdüm,doktor oradaki bir çeşit aletle 30 saniye kadar gözüme baktı ve bana yarına kontrole gel olur mu dedi,peki dedim ve bana şarkıcı Cankan grubundakilere benzer bir gözlük verdi,linki altta mevcut ve bunu yarın buraya gelene kadar çıkartma dedi.Ayrıca damlalar için reçete verdi,3 çeşit damla verdi,birini 1 hafta,digerini 2 hafta,digerini de bitene kadar kullanacaksın dedi,bunlar işte mikrop kapmasın diye,göz kurulugu olmasın diye,bu işe yarıyorlar,günde kaç sefer damlatacagın ise doktorun sana verdigi kullanım klavuzunda yazıyor.Ayrıca yüzünü 3 gün yıkamıyacaksın,3 gün banyo yapmayacasın,15 gün deniz,havuz v.b. şeyler yok dedi,tv,pc 1 ay boyunca azalt dedi,tozlu ortamlardan uzak dur dedi,gözünü 1 ay ovalama dedi.

CANKAN GÖZLÜKLERİ
    http://www.damarsohbet.com/fotografl...kan_resim6.jpg

Bu üstteki gözlüklerle çıktım hastaneden,kendinizi biraz havalı,biraz da komik hissediyorsunuz gözlükler yüzündenHastaneden çıktıgım an mesala yazıları çok net okumaya başladım,yani hemen etkisini gösteriyor ameliyat.Daha sonra şehir içi otobüse atladık ve eve döndük.İlk gün bende yanma,agrı,batma gibi şeyler olmadı,bu kişiden kişiye göre degişebilir tabi,sadece gözlüklerden dolayı içim sıkıldıGece 1 gibi yattım,gözlüge alışık olmadıgım için ve de sıcaktan dolayı uyumamam falan gece 3 ü buldu,sabah 8 30 da uyandım ve doktora dogru karizmatik gözlüklerle yola çıktım.Hastaneye gittikten 10-15 dk kadar sonra doktor beni içeri çagırdı,çok beklemedim yani,girdim içeri önce gözlükleri aldı gözümden,bi rahatlama da burada hissediyorsunuzDaha sonra içerideki aletlerle,klaisk duvardaki harfleri okutma metoduyla falan gözlerimi kontrol etti,tamam dedi,gözün 0,25 e düşmüş,yani ameliyat başarılı geçmiş,0,50 ye kadar normalmiş zaten,herkesin bu rakama kadar göz derecesi varmış.Sonra ben doktora dedim ki hocam kontrolleri memleketimde,kaldıgım yerde yatptırsam olur mu,ben Samsun da oturmuyorum dedim,olur skıntı yok dedi,ne zaman dönüyorsun dedi,Cuma dedim,yani ameliyattan 4 gün sonra oluyor,bana o gün son kez gel bir daha kontrol edelim dedi,bende tamam dedim,tokalaştık ayrıldım.O gün bir daha gttim,yine aynı kontroleri yaptı problem çıkmadı.Ayrıca bahsettigim göz içi mercek ameliyatı konusunu konuştuk Cuma günü,bana yurt içindeyse gelmesi 1 hafta,yurt dışındaysa 2 hafta sürer dedi,haberleşiriz dedi,tamam dedim,ayrıldım oradan ve memleketime döndüm.

Şuan da sag göz lazer ameliyatının üstünden 4 hafta geçti,dedigim gibi hiç yanma,agrı gibi şeyler duymadım,bi sadece göz kurulugundan dolayı hafif batma oluyor o kadar,o da çok nadir oluyor ve hemen geçiyor,bu da ilk 1 ay olabilirmiş zaten,zamanla geçer tamamen,uzagı çok iyi görebiliyorum,yanlız biraz mesala sokak lambasındaki ışıklara,araba farlarına bakınca yayılık bir ışık görüyorum,toplu degil yani ve de 25-30 cm den itibaran yakını,özellikle de kücük yazıları bulanık görüyorum,doktora bunu belirttim bunlar ameliyatı yeni oldugun için,normal dediler,internette de araştırdım gözün tam oturması 3-4 ay sürebiliyormuş,geçecek inşallahBunlar tabi öyle büyük skıntılar degil gözün bozuk olmasının yanında;)

Peki ne gidi degişikler oldu hayatımda;Mesala banyoda ayak tırnaklarımı gözlüksüz kesemiyordum,gözlük camları da buharlandıgından o esnada banyo kapısı açık yıkanıyordum,şimdi öyle bir sıkıntı yok,dışarıda gözlük takmazdım sevmedigim için,yanımdan geçenlerin yüzlerini 2-3 metreden ancak seçebiliyordum,hatta bazı tandıdıklarım neden selam vermiyosun diyorlardı,ben de görmüyordum ki diyordum,geceleri maç yaparken karanlıkta topu seçemiyordum,şimdi daha iyi görüyorum,gözlükle tv izlerken uyuya kalıyordum ve benim için gözlükle uyumak zor oluyordu,kenarı batıyordu,şimdi tv izlerken rahatca karşısında uyuma keyfini yaşıyorum v.b. daha başşa başka şeyler,yani tavsiyem gözünüz bozuksa,durumunuzda müsaitse gidin bundan lazer olarak kurtulun

Bir daha ki mesajımda göz içi mercek konusunu anlatacagım

Yer
    Tokat
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    12 Thread(s)

GÖZ İÇİ MERCEK AMELİYATI

Doktorla,daha dogrusu onun bayan danışmanıyla telefonda konuştuk,o aradı ve göz içi mercegin geldigini söylediler,27 Temmuz 2017 saat 11 de ameliyatı kararlaştırdık,bana sabah 6 dan sonra birşey yeme,içme,kan alacagız falan dediler,09 da burada ol dediler,tamam dedim kapattık.Ameliyattan 1 gün önce Samsun a gttim,biraz deniz keyfi falan yapıyım dedim ameliyat öncesi,yine 15 gün deniz,havuz yok nasılsa dedim kendi kendime

27 Temmuz günü konuştugumuz saat de gittim hastaneye,beni kan alınan yere,üst kata gönderdiler,önce bayan doktor bana sorular sordu öncesinde ameliyat oldun mu,hastalık geçirdin mi,grip,nezle var mı,kaç yaşındasın gibi sorular sordu,3-5 dk anca sürdü,sonra bir odaya girdim,oradaki bayan hasta bakıcı kadın şurada giysiler var onları giy,üstündekileri sadece alttaki iç çamasırın kalacak şekilde çıkart dedi,tabi ben bunu duyunca şaşırdım biraz,çünkü göz ameliyatı olacagım için neden çıkartırım ki,bunları neden giyerim ki diye düşündüm,daha sonra kendi kendime düşününce strellik açısından olsa gerek dedim.Yani lazer gibi degil bu ameliyat,o hasta giysilerini giyince direkt hasta moduna bürünüyorsunuzDaha sonra hemşireler geldi,serum bagladılar,sakinleştiriciymiş,sonra bayan hemşire gögsüme,bacagıma,karın bölgeme falan futbolculara takılan kücük yuvarlak ölcüm aletlerinden koydu,kendimi topcu gibi hissettim ve birazda vucüt çıplak oldugu için seksi hissettim kendimi

Yaklaşık 1-1,5 saat odada yattım serumlu bir şekilde,o esnada tv ye baktım,annem,akrabalarım falan vardı onlarla konuştum.Şu da belirteyim geldikleri için sagolsanlar,beni düşündüler,yanlız aile,akraba v.b. falan gelince daha çok strese giriyorsunuz sanki,ameliyat daha çok aklınıza geliyorSaat 11 de hasta bakıcı kadın beni tekerli sandalye gibi birşeye geçirtti,oradan da ameliyat odasına götürdü,tam ameliyat odasına girerken başka bir tekerlekli sandalye türü şeye oturttu.En sonunda ameliyat odasına girdim,orada da yine doktorum ve bayan hemşire ile birlikte 3 kişi vardı,bana yardımcı doktor nasılsın,heyacan var mı dedi güler yüzlü bir şekilde,bende hocam korku degilde biraz merak var dedim,onlarda biz sana herşeyi anltacagız ameliyat esnasında merak etme dediler.Yattım ameliyat masasına,bu sefer lazerden farklı olarak üstte daha çok ışık vardı,yine gözümü açık tutacak birşey koydular ve ameliyat başladı,doktorlar maç falan konuştular yanımda,bayan hemşire slow bir parça açtı muhtemelen beni rahat tutmak için,şarkı aklımda,Simge nin Prens ve Prenses şarkısydıAmeliyat esnasında bol bol gözüme igne gibi birşey yaptılar,muhtemelen daha fazla uyuşturmak için,ilk seferde geriliyorsunuz,hafif bir acı duyuyorsunuz ama hafif sonra bu acıda kalmıyor,bunun dışında yine gözümü bol bol yıkadılar.Daha sonra gözünüze o göz içi mercegi şiringa gibi birşeyle enjekte ediyorlar,yapısı saydam,aynı deniz anası gibi düşünün.

Ameliyat 20-25 dk kadar sürdü sanırım,yani lazerden 5-10 dk daha fazla sürüyor,acı duymuyorsunuz ama,yine içiniz rahat olsun,korkmayın;)Bu ameliyat kataraktan farklı onu da belirteyim,benzemekle beraber farklı yani.

Sonraki mesajımda ameliyat sonrasını paylaşacagım

Yer
    Tokat
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    12 Thread(s)

Kalktım ameliyat masasından sol gözüm bandajlı bir şekilde,beni hasta bakıcı kadın yine sandalyeye oturttu ve 1-1,5 saat ameliyatı bekledigim odaya getirdi yine,oradan da yataga uzandım.Hasta bakıcı bana doktorun gelecek,sana bilgiler verecek dedi.1 saat kadar bekledim doktorumu.Gözüm bu sefer lazerden farklı olarak yanıyordu,sulanıyordu ve bandajlıydı ameliyatlı gözüm,çünkü lazerden biraz daha zor bir ameliyat.Sonra doktor geldi,bana yarına kadar bandajı çıkartma,yarın kontrole gel dedi,gidebilirsin dedi,tamam dedim ve ayrıldım Hastaneden ayrıldıgımda saat 12:30 gibi birşeydi.Neyse Samsun da döndük kardeşimin evine,ilk işim yemek yemek olduŞunu belirtiyim yine reçeteyle ilaç yazıyor,sana bunları günde ne kadar kullanacagını yazıyor,banyo,yüz yıkama 1 hafta yok dedi,yine göz oguşturma 1 ay yok,tozlu ortama girme yok,15 gün deniz,havuz yok..

Ameliyat oldugum ilk gün gözüm yandı,ama dayanılmıyacak kadar degil elbette;)Bandajdan dolayı çok rahatsız oldum ama,sanki bandaj gözüme degil burnumun üstüne kapatılmış gibi hissettim,bir de hava,nemli sıcak olunca iyice içim daraldı,zaman nasıl geçecek dedimSaat gece 12:30 gibi yattım,uyumam yine gece 3 ü falan buldu,sabah 10 gibi hastenede oldum kontrol için.Doktor bandajı çıkarttıgı an Dünyalar benim oldu sankl,çok sıkılmıştım çünkü.Doktor gözlerimi kontrol etti,ameliyat başarılı dedi ve bana yine bandaj verdi,bunu bugün evine dönene kadar yolda tak dedi,rüzgar falan gelmesin diye.Bunun dışında doktorum bana dedi ki senin sol gözün çok yıpranmış,1 ay sonra gel arkasına koruyucu birşeyler yapalım dedi oradaki aletlerle,ameliyat degilmiş,5 dk lık basit bir işlem dedi.Sonra tamam dedik ve ayrıldık,memleketime döndüm o gün.

Şuan da evimdeyim,11 gün geçti ameliyatın üstünden,ilk 1 hafta baya bir parlak görüyorsunuz etrafı,beyninizin alışması zaman alıyor bu yeni mercege,şuan da ilk güne göre parlıklık konusunda 4 te 3 oranında falan bir iyileşme hisseediyorum,beynim alışmaya başladı galiba,zaten ortalama 1-2 hafta sürermiş alışması.Uzagı görme konusunda aynı lazerde oldugu gibi ilk gün hissettim bu düzelmeyi.Şimdi bu bahsettigim 5 dk lık kücük operasyonu bekliyorum,2-3 hafta sonra gidecegim,bu da son gidişim olacak,işlem bitiyorKonrtolleri yine istediginiz yerde yaptırabilirsiniz,isterseniz ameliyat oldugunzu yerde,isterseniz memleketinizde,çalıstıgnız yerde.Kontrol süreleri sanırsam şöyle;Ertesi gün,5 gün-1 hafta kadar sonra,1 ay sonra,3 veya 6 ay sonra,senede 1.Zaten herkesin en azından senede 1 göz muayene gitmesinde fayda var;)

Bir daha ki mesajım son söz kısmı olacak

Yer
    Tokat
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    12 Thread(s)

SON SÖZ

Lazer veya göz içi mercek ameliyatı olmaktan korkmayın, en başta dua edin ve Allah a sıgının,ameliyat esnasında kesinlikle acı,agrı hissetmiyorsunuz,uyuşturuyorlar gözünüzün içini,lokal anestezi yani bunun adı.Ameliyat esnasında tek hissetiginiz şey biraz gerilme,kasılma,bu da gayet normal yaniAmeliyat masasından çıktıgınız anda çevreyi çok daha iyi görebiliyorsunuz,tabi gözün tamamen oturması 3-4 ayı bulabilir ama lazerden sonra en fazla 2-3 gün içinde,göz içi mercekten sonra da 1 hafta 10 gün içine rahatlıkla birçok işi yapabilirsiniz,çalısabilir,gezebilir,tv izliyebilirsiniz.

Göz numarasının tekrar yükselme ihtimalini sordum,%90 ihtimalle 40 yaşına kadar ne yakını görme ne de uzagı görme konusunda bir sorun olmaz dedi doktor,40 dan sonra yaşlanmaya baglı olarak yakını görmede az veya çok herkeste problem çıkabiliyor bunu biliyorsunuzdur;)Ayrıca araştırdım mesala yıllar sonra göz numarası oluşurşursa yine tekrar lazerle bundan kurtulmak mümkünmüş,göz mercegini de istersen tekrar çıkartabilirler ve yerine yenisini enjekte edebilirlemiş.

Dedigim gibi ilk gün biraz sıkabilir sizi Cankan gözlükleri veya göz içi mercek ameliyatı olduysanız takılan bandaj,bunları da ertesi gün kontrole gidince çıkartıyorlar zaten.Ayrıca yine dedigim gibi ilk gün belki yanma olabilir,en fazla 2-3 gün olurmuş bu,o da en fazla,bu yanmada öyle dayanılmıyacak,acıdan kıvranacak kadar degil ebette;)

Olumlu yanlarını üstteki mesajlarımda yazmıştım,baya çok şey degişiyor hayatınızda gözlüklü yaşama göre,biraz işte ışıkları yayık vaziyette görme,25-30 cm yi bulanık gibi şeyler de olabiliyor başlarda, bunlarda zamanla geçer dedi doktor,mesala 3-4 ay gibi bir süre.Diger bir olumsuz yanda belki yol konusu olabilir,mesala ben 2 sefer gttim geldim Tokattan,Samsun a,1 sefr daha gidecegim, Samsun da kaldıgım ev ile hastane arası ise 30 dk falan sürüyordu,bunlar biraz yordu beni,yol midemi bulandırıyor çünkü,başım dönüyor,tabi alışık olanlar için problem olmayabilir,ya da kendi özel arabası olanlar için.

Tavsiyem doktorunuzun tavsiyelerine muhakkak uyun,bu çok önemli,ameliyatı iyi bir hastanede olun,damlaları aksatmayın,özellikle ilk 1 ay gözünüze çok iyi bakın,yazın olduysanız ameliyatı yaz bitene kadar dışarı güneşli havalarda çıkınca güneş gözlügü takın,doktor bana dedi bunu.Ameliyatın başarısız geçmesi,ameliyattan sonra infeksiyon kapması gibi özel durumlar elbette olabilir ama istisnalar kaideyi bozmaz,bunlar çok nadir olan şeylermişKesinlikle çevreyi daha gören bir göze kavuşmak bu minik ihtimalli riskleri almaya deger

İşe böyle başımdan gecenler böyle,yardımcı olabilirsem,olabildiysem ne mutlu bana.Eger kafanıza takılan birşeyler olursa forumdan veya forum dışındaysanız foruma üye olarak bu başlıkta sorularınızı sorabilirsiniz,bende size bildigim birşeyse yardımcı olmaya çalısrım.Ayrıca ineternette Dünya Göz diye yaziıp siteye girerseniz Online Destek Hattı diye sag alt köşede bir kısım var,üyelik istemiyor,işte oradan kafanıza takılanları oradaki ilgililere mesaj yoluyla sorabilirsiniz;)

Herkese,tüm saglık sorunu olanlara geçmiş olsun,Allah şifa versin

Yer
    Tokat
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    12 Thread(s)

Ula roman yazmışım yine

En ince ayrıntısına kadar yazdım herşeyi,bundan iyi Blog bulamazlar göz ameliyatı hakkında

Altın Aslan Martin Linnes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    11 Thread(s)

Emreciğim lazer ameliyatım adlı kitap çıkarsan daha iyi olur amma yazmışsın. gerçek anlamda roman olmuş

Merak ettiğim için hepsini okudum Sana demiştim bazı sorularım var diye her şeyi yazmışsın. Soracak bir şey kalmamış. Cidden umarım araştıran kişilerin karşısına çıkar burası baya bilgi sahibi olurlar bunu okurlarsa.

Benim kafama takılan, ben hep çevreden duyduğum lazerden sonra göz numaran değişirse problem olacağı. Yani sen bu olsa bile bir sorun olmuyor diyorsun . Peki bu %90 ihtimal senin için mi geçerli yoksa bunu da kontrol edebiliyorlar mı ? Misal senin göz numaran değişmez artık ya da göz numaran artar senin ileride diyorlar mı kontrol edip, bu mümkün mü ? Çünkü ben hem gözlük hem lense başladığımda kullandıktan sonra gözün buna alışacağı için göz numaran bir miktar artacak dedi. Gerçekten de kullanmaya başladıktan sonra ikisini de 1 ay hızlı bir şekilde arttı numaram ve sonra durdu.

Ve bir de belli bir yaş sınırı var değil mi . 23-24 yaşlarına kadar olmuyor galiba

Yer
    Tokat
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    12 Thread(s)

Alıntı Martin Linnes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emreciğim lazer ameliyatım adlı kitap çıkarsan daha iyi olur amma yazmışsın. gerçek anlamda roman olmuş

Merak ettiğim için hepsini okudum Sana demiştim bazı sorularım var diye her şeyi yazmışsın. Soracak bir şey kalmamış. Cidden umarım araştıran kişilerin karşısına çıkar burası baya bilgi sahibi olurlar bunu okurlarsa.

Benim kafama takılan, ben hep çevreden duyduğum lazerden sonra göz numaran değişirse problem olacağı. Yani sen bu olsa bile bir sorun olmuyor diyorsun . Peki bu %90 ihtimal senin için mi geçerli yoksa bunu da kontrol edebiliyorlar mı ? Misal senin göz numaran değişmez artık ya da göz numaran artar senin ileride diyorlar mı kontrol edip, bu mümkün mü ? Çünkü ben hem gözlük hem lense başladığımda kullandıktan sonra gözün buna alışacağı için göz numaran bir miktar artacak dedi. Gerçekten de kullanmaya başladıktan sonra ikisini de 1 ay hızlı bir şekilde arttı numaram ve sonra durdu.

Ve bir de belli bir yaş sınırı var değil mi . 23-24 yaşlarına kadar olmuyor galiba
    Aahahaha,önümüzdeki hafta piyasaya sürüyorum kitabımı,seni de editörüm yaparım

Onun için yazdım zaten,ben çünkü baya bi gezinmiştim siteleri bu konudaki şeyleri okumak için

Sondan başlıyalım,alt sınır 18,üst sınır 65 lazer ameliyatı için,yine söylüyorum tabi bunun için sadece yaş degil göz yapısı,retina kalınlıgı v.b. konularda önemli,onu tektiklerle anlıyorlar zaten ve ona göre ameliyata karar veriliyor.

Bu %90 ihtimal 18-40 yaş arası tüm hastalarla ilgili,kişiye,yani benim göze özel yüzde degil yani,sadece belki lazer türüne göre farklılık gösterebilir,o da pek birşey oynamaz arada,en fazla %3-5 gibi birşey oynar tahminim

Göz numarası degişme sonrası 2. lazer kısmına gelirsek,Melihcim ben bunu internette gezindigim sırada doktoların vidyolarından ögrendim, retina yeterli kalınlıktaysa eger istenirse ileride tekrar lazer olunabilecegini söylüyorlar.Ayrıca misal gözün şuan da 4-5 diyelim,bu ileride artarsa eger 4-5 olacak diye birşey yok,misal atıyorum 1 olur,2 olur,zaten gözün şöyle bi 3 e ulaşmadıkca pek bir sorun olmuyor,kendimden biliyorumSadece bazı konularda sıkıntı olabiliyor,mesala uzaktaki ufak yazıları okumada zorlanmak gibi.

Bu gözlük kullandıgında(sen hem lens hem gözlük kullanmışssın analdım onu)derece artma sorunu bende de oldu,ne zaman ki çok gözlük takmaya başladım derecem arttı,arttıkca yeni gözlük aladım daha da arttı

Sonuç olarak şunu söyleyim korkun olmasın ileride artacagından,bu oldukca düşük bir ihtimal,yani bu kücük risk için saglıgı riske atmaya degmez;)40 dan sonrası Allah kerim,onu o zaman düşünürüz

Yer
    Tokat
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    12 Thread(s)

Şuan da benim sag göz 4 dereceden 0,25 e düştü,yani şahin göz diger adıyla,sol göz ise mercek sayesinde 13 dereceden 7 civarlarına düştü,lazer olsam en fazla 10 a düşecekti sol göz.Uzagı görme keskinligim çok net bir biçimde arttı,çevremdeki insanların gördügü herşeyi,her yazıyı görebiliyorum artık,şu parlaklık,ışıkların yayık vaziyette görülmesi,25-30 cm den öncesini bulanık görme gibi konular da 2-3 ay içinde tamamen geçecek inşallah,daha çok yeni ameliyat çünküBunlarda ufak tefek sıkıntılar,öyle fazla degil;)

Yer
    Tokat
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    12 Thread(s)

Beni ameliyat eden doktor aynı zamanda müzisyenmiş,kardeşime resmini görür görmez demiştim zaten artiste benziyor diye,bir baktık müzisyen çıktıKardeşime dedim ki sen telefonun zil sesini Altan hocanın şarkısı yap,ben seni çaldırınca onun şarkısı çalsın telefonda,sonra vazgeçtikKeşke yapsaydık,belki daha fazla indirim yapardı

Bu klipteki gerçekten kızı sanırsam,ne ilginç ya,Allah ın işine bakın siz,kendisi göz doktoru ama kızının bir gözü kör,ibretlik.Rabbim şifa versin...Üzüldüm...

Altın Aslan Mert Üstündağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Almanya
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

Gecmis olsun agabey
    Allah kimseye dert vermesin
    verirsede dermanini versin 'Amin'

Yer
    Tokat
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    12 Thread(s)

Alıntı Mert Üstündağ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun agabey
    Allah kimseye dert vermesin
    verirsede dermanini versin 'Amin'
    tEŞŞŞEKKÜR ETTİM mERTİM,AMİN....

Altın Aslan Martin Linnes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    11 Thread(s)

Cevaplar için sağol Emre.

Yer
    Tokat
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    12 Thread(s)

Alıntı Martin Linnes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için sağol Emre.
    Rica ederim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler