UEFA'dan Financial Fairplay cezası belli oldu!

uAkcan

Demir Aslan
Katılım
11 Nis 2014
Mesaj
36
Alınan Beğeni
0
Website
www.macizletirx.blogspot.com
#1
[h=1]http://www.medyacimbom.com/2014/05/uefadan-financial-fairplay-cezas-belli.html[/h][h=1]Galatasaray'ın UEFA'dan Financial Fairplay cezası belli oldu: 200 bin Euro[/h]


Galatasaray'dan bütçeyi 60 milyon dolar aştığı için ek raporla savunma isteyen UEFA, Financial Fairplay çerçevesinde cezayı bellirledi. Galatasaray'a 200 bin Euro ceza geldi.

UEFA şu an için başka bir yaptırımda bulunmayacak. Manchaster City ve PSG'nin ağır cezalar aldığı bir ortamda Galatasaray'ın 200 bin Euro ceza ile bu süreci atlatması otoritelerce 'şans' olarak değerlendiriliyor. UEFA City ve PSG'Ye yaptığı gibi Galasaray'a Şampiyonlar Ligi için kadro kısıtlama cezası vermedi.
Galatasaray bütçesini geçen sezon 60 milyon dolar aşmış, bunun 22 milyon dolarını ek raporda kur farkı olarak açıklamıştı. Gere kalan kısmı içinse "Ek gelir ve oyuncu maaşlarında indirime gideceğiz" ifadeleriyle garanti vermişlerdi.
3puan.com "UEFA Galatasaray'a ya ceza vermeyecek, ya para cezası verecek ya da küçük de olsa transfer yasağı koyacak. Ama büyük olasılıkla Galatasaray'a para cezası gelecek" haberiyle durumu sizlere çok önce duyurmuştu.