Traktörle 250 Bin Liralık Radarı Ezdi..

Mert Üstündağ

Altın Aslan
Moderatör
Katılım
4 Oca 2014
Mesaj
15,955
Alınan Beğeni
17
#1
Radar Cezasına Kızan Genç Sürücü Traktörle 250 Bin Liralık Radarı Ezdi

08 Şubat 2016 Pazartesi 17:05
Alkollü araç kullandığı gerekçesiyle kendine kesilen trafik cezasına kızan genç, plakasını gizlediği traktörüyle 250 bin liralık trafik radarını ezdi.

Edirne'de alkollü araç kullandığı gerekçesiyle polis ekiplerince ehliyetine el konularak para cezası kesilen 19 yaşındaki Hüseyin Sarpen, iddiaya göre radar cezası da gelince plakasını gizlediği traktörle faaliyete geçmeyen kule radar cihazının üzerinden geçti. Sarpen hakkında iki kamu malına zarar vermek suçundan soruşturma açıldı.
ALKOLLÜ OLDUĞU GEREKÇESİYLE DURDURULDU

Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde ailesiyle birlikte çiftçilik yapan Hüseyin Sarpen, geçtiğimiz hafta kullandığı 22 AS 146 plakalı otomobille Kıyık Caddesi'nde araçla yol kenarında hız kontrolü yapan trafik ekiplerinin radarına girdi. 189 liralık ceza makbuzu adresine gelen Sarpen, dün gece 01.30 sıralarında alkollü araç kullandığı gerekçesiyle ihbar üzerine durduruldu.

Hüseyin Sarpen'nin plakasını gizlediği traktörü mobeselere böyle yansıdı
CEZAYA SİNİRLENİNCE TRAKTÖRÜYLE TRAFİK RADARINI EZDİ
Polis ekiplerince ehliyetine el konulan Sarpen'e idari para cezası uygulandı. Buna öfkelenen Hüseyin Sarpen, Lalapaşa ilçesinde bir süre alkol aldıktan sonra traktörünün 22 HR 601 sayılı plakasını gizleyip sabah 05.01 sıralarında Kıyık Caddesi'ne geldi. Burada henüz faaliyete geçmeyen ancak kendisine ceza kesen radar zannettiği Trafik Elektronik Denetleme Sistemindeki (TEDES) kule radarın traktörle üzerinden geçti. Kullanılmaz hale gelen radarın yıkıldığının fark edilmesi üzerine polis ekiplerince soruşturma başlatıldı.Sarpen'in üzerinden traktörle geçtiği 250 bin lira değerindeki kule radar

"ALKOLLÜYDÜM PİŞMANIM"

Polis ekipleri plakası gizlenen traktör sürücüsünün fotoğrafıyla inceleme yaparak, sürücünün Hüseyin Sarpen olduğunu tespit etti. Lalapaşa ilçesinde yakalanan Sarpen ifadesi için Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne getirildi.Sarpen traktörüyle üzerinden geçtikten sonra radarın bulunduğu yer


Burada kule radar cihazının üzerinden geçtiğini itiraf etti. Radar cihazını ezdiği traktörde polis ekiplerince incelemeye alındı. Traktör üzerinde radar cihazının parçaları tespit edildi. Hakkında 'kamu malına zarar vermek' suçundan soruşturma açılan Sarpen, gelen radar cezasına kızdığını için kule radarı ezdiğini ifade ederek, "Eve gelen radar cezasına kızınca traktörle üzerinden geçtim. Ama pişmanım, biraz alkol almıştım" dedi.

19 Yaşındaki Hüseyin Sarpen olayın ardından "Pişmanım biraz alkol almıştım" dedi.

DAHA ÖNCE 6 KEZ RADARA GİRMİŞ

Polis ekiplerince yapılan incelemede daha öncede 6 kez radara girdiği tespit edilen Hüseyin Sarpen'e en son 189 lira idari para cezası kesildiğini belirledi. Emniyetteki işlemlerinin ardından Sarpen serbest bırakıldı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürerken, Sarpen'in ezdiği radar cihazının yaklaşık 250 bin lira değerinde olduğu bildirildi. Edirne Emniyet Müdürlüğü'nce kentte hız ve kırmızı ışık denetimi yapacak 15 kadar kule radar cihazı kuruldu. Ancak test aşamasındaki sistem henüz devreye alınmadı.

 

ismail39

Altın Aslan
Onursal Uye
Katılım
21 Eki 2009
Mesaj
16,817
Alınan Beğeni
170
#5
Adam kafayı çekmiş. Radarı da oraya kim koymuş?.Vatandaş mazotu almış, radar ,polis dinler mi? Kafası ne isterse onu yapar.. Ayıldığı zaman aklı başına gelir ama ne çare? Olan olmuş, torba dolmuş, ceza kesilmiş, radar ezilmiş. Gözünaydı mazotlu kardeşim.Bu olmadı bir dahakine polisleri de ezersen ceza yapacak insan bulunmaz..
 

memoli_1967

Active member
Katılım
10 Kas 2015
Mesaj
27
Alınan Beğeni
0
#6
Arkadaş millet iyice kafayı yemeye başladı.Kendin bir halt yiyorsun ceza alıyosun.Sonra sanki sana bunu yapan arkadaşınmış gibi kamu malına zarar veriyorsun.Gerçekten nasıl bir kafa yapıları var merak ediyorum. :D