Türk Telekom Arena Basın Haberleri

Samet Çağman

Altın Aslan
Administrator
Katılım
18 Şub 2010
Mesaj
74,354
Alınan Beğeni
96
Nurol GYO’nun Seyrantepe’de inşa ettiği Nurol Life projesi 56 bin metrekare kule, 25 bin metrekare ofis alanı ve 47 bin metrekare otopark alandan meydana geliyor. 140 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Seyrantepe Nurol Life projesi 252 metre yüksekliğinde inşa edilen kulelerden oluşuyor. Nurol Life Evleri’nde 50 katlı bir blok yer alıyor.

Seyrantepe Nurol Life projesinde toplam 502 adet daire yer alırken, 50 adet de ofis bulunuyor. Proje kapsamında 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tiplerine yer veriliyor. Daire büyüklükleri de 62 metrekare ile 294 metrekare arasında değişiyor. Ayrıca Seyrantepe Nurol Life projesinde yer alan dairelerin 476 adeti kule, 26 adeti ise teras daire olarak inşa ediliyor.

Nurol Life fiyat listesi
İstanbul Avrupa Yakası Seyrantepe’de Nurol GYO tarafından inşa edilen Nurol Life fiyatları ise bugün gerçekleşen basın toplantısında açıklandı. Buna göre; metrekare birim fiyatları 2 bin 800 dolardan aşlıyor ve 4 bin 700 dolara kadar yükseliyor. Nurol Life fiyat listesi buna göre şöyle:

1+1 86 metrekare ile 106 metrekare daireler 244 bin dolar ile 644 bin dolar arasında
2+1 117 metrekare ile 329 metrekare dairler 329 bin dolar ile 700 bin dolar arasında

Nurol Life ofisleri henüz satışa çıkmıyor. Bununla birlikte Nurol Life ödeme planı kapsamında banka kredisi imkanı sunuluyor. Ayrıca yüzde 1 KDV imkanı alıcılar için sağlanıyor.

Nurol Life teslim tarihi 36 ay sonrasında gerçekleştirileceği açıklanırken, Nurol Lifeprojesi özellikleri arasında SPA, restoran, spor merkezi, barbekü alanı ve havuz yer alıyor.

Nurol Life Aslantepe iletişim bilgileri
Telefon: 0 212 286 82 40
Web: Nurol GYO | Nurol Gayrimenkul Yatırım OrtaklığıGaleri | Nurol Life Aslantepe (Seyrantepe) | Konut, Ofis ve Residence
 

Samet Çağman

Altın Aslan
Administrator
Katılım
18 Şub 2010
Mesaj
74,354
Alınan Beğeni
96
GEÇTİĞİMİZ DÖNEMLERDE, STADIMIZIN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN PEK ÇOK YATIRIM YAPTIK. ALİ SAMİ YEN KOMPLEKSİMİZİN GİRİŞİNE GS STORE BİNASINI İNŞA ETTİK; 40 ADET EK LOCA VE GSTV İÇİN STÜDYOLAR TESİS ETTİK; KULÜBÜMÜZ VE İŞTİRAKLERİ İÇİN OFİSLER OLUŞTURDUK; KAPILAR VE TURNİKE SİSTEMLERİNİ YENİLEDİK; ÇİMLERİN GELİŞİMİNİ SAĞLAMAK İÇİN YENİ GROWLİGHT’LAR SATIN ALDIK VE KULLANMAYA BAŞLADIK; SAHANIN ZEMİNİNİ, DRENAJ VE TOPRAK ALTI ISITMA SİSTEMİNİ BÜTÜNÜYLE YENİLEDİK; YAYA ULAŞIMINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN MERDİVENLER İNŞA ETTİK; U20 TAKIMIMIZ İÇİN SOYUNMA ODALARI YAPTIK, LOCA VE TRİBÜNLERİMİZE ISITMA SİSTEMİ KURDUK.

ANCAK TT ARENA STADININ SORUNLARININ GİDERİLMESİ VE İYİLEŞTİRİLMESİ İÇİN YATIRIM YAPMAYA DEVAM ETMEMİZ GEREKİYOR:

1. V KOLONLARLA ÇEVRİLİ ÜST DOLAŞIM ALANININ CAMLA KAPATILMASI

2. SAHAMIZIN DAHA FAZLA GÜNEŞ ALABİLMESİ İÇİN STADIN ÇATI KAPLAMASININ ŞEFFAF MALZEMELERLE DEĞİŞTİRİLMESİ

3. STADDA YER ALAN OFİSLERİMİZİN BİR ARAYA TOPLANMASI VE BU YOLLA HEM YÖNETSEL ETKİNLİĞİN ARTIRILMASI HEM DE OPERASYON MALİYETLERİNİN AZALTILMASI İÇİN ALİ SAMİ YEN SPOR KOMPLEKSİ İÇERİSİNDE BİR OFİS BİNASI İNŞA EDİLMESİ

4. YÜKÜMLÜLÜKLERİMİZİN YERİNE GETİRİLEBİLMESİ İÇİN TT ARENA’NIN ÇATI KAPAKLARININ YAPILMASI İÇİN GEREKLİ HAZIRLIKLARIN YÜRÜTÜLMESİ (BİNADA HALA OTURMALAR OLMASI NEDENİYLE KAPAKLARIN YAPILMASI TEKNİK OLARAK HENÜZ MÜMKÜN GÖRÜNMÜYOR. AYRICA, KAPAKLARIN, BUGÜN BİLE BÜYÜK SORUN TEŞKİL EDEN ÇİMLERİN GÜNEŞ ALAMAMASI KONUSUNA YARATACAĞI OLUMSUZ ETKİLERİ DE DEĞERLENDİRİYORUZ)

5. STADIN CİDDİ İZOLASYON PROBLEMLERİNİN ÇÖZÜLMESİ

6. STADIN ULAŞIM YOLLARININ YAPILMASININ SAĞLANMASI

AYRICA ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE, ARTIK STADIMIZIN DEVİR TESLİMİNİ DE TAMAMLAMALIYIZ.

GSGM’NİN, STADI SORUNLARI GİDERİLMİŞ OLARAK TOKİ’DEN DEVRALMASI, SONRA DA BİZE DEVRETMESİ GEREKİYOR. BİZ, STADIN İMALATINDAN KAYNAKLANAN EKSİKLERİ VE SORUNLARI TESPİT ETTİK VE DETAYLI ŞEKİLDE İLGİLİ KURUMLARA BİLDİRDİK. ÖNCELİKLE BU SORUNLARIN GİDERİLMESİNİ, ARDINDAN DA STADIN BİZE DEVRİNİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİNİ BEKLİYORUZ.
 

elturco19

Bronz Aslan
Katılım
1 Haz 2010
Mesaj
1,494
Alınan Beğeni
54
Arena’ya timsah geliyor
Bursaspor’a danışmanlıkyapan firma, Arena’yı inceleyerek zemindeki sorunlarve yapılması gerekenleri rapor halinde yönetime verdi.


Galatasaray son iki sezondur Arena’nın zemimi nedeniyle yaşadığı problemleri sona erdirmek için bu kez bir dostun kapısını çaldı...
Bursaspor’a çim konusunda danışmanlık yapan çim uzmanı Muhittin İpek, Arena’da incelemelerde bulundu ve raporlarını yönetime iletti. Bursa’nın tesislerinin yanı sıra Eskişehir’le da çalışan İpek, G.Saray’ın kendilerinden talebi olmasıyla çalışmalarına başladıklarını açıkladı.

‘DRENAJ YETERLİ’
Arena’nın zemini ile ilgili olarak yapılması gerekenleri sarı-kırmızılı yönetime ilettiklerinin altını çizen İpek, “Ekibimizle yürüteceğimiz çalışma sonucu Arena’nın zeminini önümüzdeki sezondan itibaren futbol oynamaya daha uygun hale getirebileceğimizi düşünüyoruz. Stat drenajında sorun olduğunu düşünmüyorum. Arena için yerli çim tercih edilse daha iyi olurdu” diye konuştu.
 

ismail39

Altın Aslan
Onursal Uye
Katılım
21 Eki 2009
Mesaj
16,818
Alınan Beğeni
170
Stadın hala teslim edilmemesine bir anlam veremiyorum?...Diyorlar ki:<<Stadın açılışında Erdoğan Bayraktar'a edilen küfürler başbakana edildi.Bunun için başbakan stadın teslim edilmesini istemiyor.>> Bende diyorum ki; Saraçoğlu stadında kadınlar da dahil her maçta başbakana küfrediliyor.Başbakan ise şikecileri şike olayından kurtarmak ve ceza almamasını sağlamak için her yol deneniyor. Burada bir tezatlık yok mu? Başbakan sadece şikecilerin başbakanı mı, yoksa Türkiyenin başbakanı mı? Anlayan varsa bana da izah etsin...
 

Samet Çağman

Altın Aslan
Administrator
Katılım
18 Şub 2010
Mesaj
74,354
Alınan Beğeni
96
Ünal Aysal:

"Bize stad devlet tarafından verilmiş bir ulufe değil. Biz bu stada gelene kadar Mecidiyeköy’deki arazimizi terk ettik. Biz 39 senelik bakiye hakkından vazgeçmeseydik devlet orayı satıp hazineye katamazdı. Bizim 360 dönümlük arazi üzerinde 49 senelik hakkımız vardı. Bu hakkın 240 dönümünü verdik. Devletimiz 1 milyar liraya inşaatları yapan firmaya satış yaptı. O da hazinemizin kasasına girdi ama beklentimiz olmadı. Bize 191 milyon liraya mal edildiği söylenen stadın sadece kullanım hakkı verildi. Bunun karşılığında reklamlar, kira gibi 49 yılda 450 milyon liralık bir fatura çıktı. Bugün de almadığımız bir stad için karşımızda 17 dava çıktı. Bunun heralde bir akıllıca izahı olacaktır. Bir gün otoriterlerle karşı karşıya oturduğumuzda Galatasaray kendi savını en iyi şekilde masaya getirecektir.

Elimizden geleni yapıyoruz stad için. İyileştirmeleri sürdürüyoruz. Isıtmalar konuldu, saha kazındı yeniden yapıldı. Stadın 36 derece ekseninin yanlış koyulması nedeniyle çimlerimizi sıhhatli şekilde büyümeyeceği bize çok ağır maliyetlere neden olacağı gibi gerçekleri yaşıyoruz. Ama güzel bir stad. Türkiye’deki imkanlar bu ve Galatasaray Türkiye’nin en büyüğü. Kimse kızmasın.

Çatı konusunda bizden evvelki yönetim seçimden 15 gün evvel yaptıkları anlaşmayla angajmana girmişler. Buranın irtifa hakkı intifa hakkına döndürülmüş ve kiracı durumuna girmişiz. Bir son dakika anlaşması. Bunun hukuki sonuçları ne olur nasıl olur? Bir gün bu iş adliyeye giderse o zaman daha net ortaya çıkacaktır. Çatı için gerekli garantileri aldığımız takdirde biz bu çatıyı yaparız. Bu çok büyük bir yük değil. Bu vecibemizi yerine getiririz. Bence gereksiz. Ama kontratlar gerektiriyorsa bu yapılır."
 
Katılım
12 Eki 2009
Mesaj
155
Alınan Beğeni
3
Doğru yere mi attım bilmiyorum ama Arenanın yanına yapılacak spor salonu


Ali Sami Yen Spor Kompleksine yapılacak olan spor salonu

Basketbol salonu açısından ben pek beğenmadim ayrıca yanındaki stadla benzer çizgiler taşıyacağı söyleniyordu ancak benzerlik hiç göstermiyor bence
 

Dosya Eklentileri

Son düzenleme:

ismail39

Altın Aslan
Onursal Uye
Katılım
21 Eki 2009
Mesaj
16,818
Alınan Beğeni
170
Sevgili kardeşlerim siteye teşrif etmişler. Hepsine hoş geldiniz der, sevgi ve saygılarımı sunarım. Ne kadar moraliniz bozulsa da yuvanızı terk etmeyiniz..SİZ GALATASARAYSIZ, GALATASARAY SİZSİZ OLAMAZ. SİZLER GÖNÜL BAĞI İLE BAĞLANMIŞSINIZ..