Erman TOROĞLU - Fotomaç

Katılım
9 Eki 2015
Mesaj
2,364
Alınan Beğeni
0
#1


Galatasaray
geri döndü

[h=2]Galatasaray, üç maç sonra kazandı, şampiyonluk yarışına geri döndü ama bu futbolla işleri hala zor. Dün akşamki oyunlarını beğenmedim, ikinci yarıda sadece goller vardı[/h] Mustafa Denizli ile beraber Galatasaray inanılmaz bir futbol oynamaya başladı! "Ver-kaç"lar, şutlar, oyun hakimiyeti, pres rakibe boş alan bırakmama, oyuna hakim olma, topu devamlı ters yönlere çevirme ve şut...
Hepsi vardı! Hakem devamlı G.Saray'ın aleyhine çalışıyordu! Ama Galatasaraylı futbolcular dün akşam hakemi de Bursaspor'u da 3-0 gibi net bir skorla yendiler!
Maçı seyretmeyen okuyucular, yazının bu kadarlık kısmını okuyunca "Helal olsun be" diyecekler. Demek ki özlenen G.Saray geri döndü! Veya renkli gözlükle seyredenler, yukarıdaki cümlelere "evet" diyebilirler.
Teknik direktörsüz bir Bursaspor sahada... Maç başlıyor, oyunun her tarafında onlar var. Josue diye bir oyuncu oynuyor; resmen orkestre şefi...
Hem yeşil-beyazlıları idare ediyor hem de G.Saray'ı devamlı olarak güç pozisyonlara sokuyor.
Ama bu Bursa bir türlü golü ve golleri atamıyor.
İkinci yarı başlıyor, gene aynı. Podolski diye bir oyuncu çıkıyor sahneye, attığı golle hem Bursa'yı değiştiriyor hem maçın skorunu.
Peki Galatasaray 3-0 galip, nasıl oynadı? Sadece ikinci yarıda biraz mücadele ettiler. Bir tek attıkları 3. gol yapılış açısından güzeldi.
G.Saray'da Hakan Balta'yı Denizli sol beke aldı.
Hakan stoperde idare ediyordu. Enerjisine tecrübesini de katarak kontrollü harcıyordu Ama sol bekte aynı ritimde oynaması zor! Nitekim Bursa bu bölgeyi yol geçen hanı yaptı.
G.Saray'ın orta alanı da iyi değil. Bursa'da tek golcü olsaydı dün gece, Galatasaray bu stattan mağlup ayrılırdı. Biliyorum bazı Galatasaraylılar, "3-0'ın üzerine bu yazı olur mu" diyecekler?
Beyler skora göre yorum yapılmaz.
Bursa'da kaleci Mert maalesef tarihiyle yaşıyor.
F.Bahçe'de yedek beklerken, "İyi kaleci olur" diyorduk.
Şu ana kadar verdiği görüntü F.Bahçe'den gönderilmesinin doğru olduğu yönünde.
Bir teknik direktör Bursa'da ne yapar? İki, üç futbolcu ile bu takımda iyi şeyler yapabilir. Peki G.Saray ne yapar? Dün akşamki oyununu oynadığı müddetçe hiçbir şey yapamaz!
Çizgi hakemleri hak getire. Çizgi hakeminin gözü önünde olan bir autu Burak söylemese korner atılacak! Daha bunun gibi neler?
İşte böyle bir maç izledik dün gece. İlk yarı Bursaspor göze hoş gelen bir futbol oynadı, ikinci yarıda da G.Saray'ın sadece golleri vardı. Dün geceki karşılaşmanın özeti buydu.

Suat Arslanboğa kötü not aldı

Hakem Suat Arslanboğa nasıl derseniz? Kötüydü! Öncelikle oyun oynanırken, nerede duracağını bilmiyor. Oyunun içine giriyor. Futbolcuların görüş alanını kapatıyor.
Topla oynamalarını engelliyor.
Futbolcuları rahatsız ediyor. İkili mücadelelerde verdiği kararlar inanılmaz tutarsız ama iki tarafa da...
Bir tarafa verdiğini, bir bakıyorsunuz diğer tarafa vermiyor. Bu sefer öbür tarafa verdiğini de tam tersine bu tarafa vermiyor!